Od pestovateľa/chovateľa k spotrebiteľovi

Témy, ktoré nespadajú pod žiadne zo zatiaľ vytvorených fór.
Záhrada so Srdcom
Dátum registrácie: Št Sep 17, 2020 7:17 am

Od pestovateľa/chovateľa k spotrebiteľovi

Príspevok od používateľa Záhrada so Srdcom »

Ahojte, úžasná myšlienka a fakt tento projekt mám veľmi rada.
Objednávala som už a aj objednávam z portálu www.crowdfarming.com, ktorého cieľom je predávať výrobky od prvopestovateľov priamo spotrebiteľovi, najefektívnejší spôsob od roku 2017, odkedy fungujú, im vychádza cez adopciu poľa, stromu atď...teda platba vopred, prečo, čítajte nižšie v economic transparency. Ja od nich objednávam produkty, ktoré by som inač kúpila v supermarkete a doma ich používam - olivový olej, pomaranče, avokáda, citróny. Plánujem vyskúšať aj čokoládu a morskú soľ. Napr. by som rada takto rýchlo a komfortne mohla aj adoptovať kozičky nejaké poblízku, včeliu rodinu, zemiakové pole atď...
Úžasné by bolo mať takýto crowdfarming aj na SK. Kto sa do toho pustí? :) Môj Marián (šikovný programátor) je už na to starý a nestíha :)
Economic transparency projektu:
https://www.crowdfarming.com/en/blog/20 ... ntent=0045
Používateľov profilový obrázok
Marianna Sabolova
Dátum registrácie: Po Aug 31, 2020 10:31 am

Re: Od pestovateľa/chovateľa k spotrebiteľovi

Príspevok od používateľa Marianna Sabolova »

Skvelá myšlienka, určite to idem hneď vyskúšať aj ja. Čím viac budeme nakupovať vedome a lokálne, tým viac globálnych problémov sa nám spoločne podarí vyriešiť.

Som zvedavá, kde treba začať, aby takéto niečo účinne fungovalo aj na Slovensku.

Myslím, že takáto iniciatíva by mala v prvom rade vychádzať z potreby komunity. A teraz, farmári a malopestovatelia určite majú potrebu predávať ich produkty a v spoločnosti určite je dopyt po kvalitných lokálnych potravinách.
Mali by sme sa teda spojiť my ako spotrebitelia a založiť takúto platformu, kde sa vieme priamo dostať k výrobcom alebo to nechať na producentov?
Záhrada so Srdcom
Dátum registrácie: Št Sep 17, 2020 7:17 am

Re: Od pestovateľa/chovateľa k spotrebiteľovi

Príspevok od používateľa Záhrada so Srdcom »

dobré otázky, bude zima, budeme dumať
Napísať odpoveď